Koi-Zelenka Časté dotazy


Kdy je nejlepší období pro pořízení koi?

Nejlepší období pro pořízení koi jsou jarní měsíce, když se teplota vody v jezírku dlouhodobě drží nad 15 °C.

Kdy je nejlepší období pro pořízení jeseterů?
Jesetery lze pořídit od brzkých jarních měsíců až do konce podzimních měsíců. Jeseteři se velmi často nepořizují pouze do zahradních jezírek, ale i do sportovních revírů.
Mám nové jezírko, kdy mohu vysadit ryby?
V ideálním případě lze vysadit nové ryby do nového jezírka, když teplota vody se dlouhodobě drží nad hranicí 15 °C. Voda by měla být tzv. „odražena“ a ustálena. Jezírko by mělo být bez ryb minimálně dva až 3 týdny, aby se voda ustálila.
Čím krmit koi a jesetery?
Koi se krmí speciálním krmivem, které je vyrobeno z kvalitní rybí moučky a obsahuje velké množství vitamínů. Krmivo pro koi členíme do dvou základních skupin. Krmivo pro lepší růst a kvalitnější zbarvení. Pro spestření můžeme v letních měsících dát koi například salát či meloun.

Jesetery krmíme krmivem pro jesetery. Krmivo pro jesetery a koi kapry se liší tím, že krmivo pro jesetery obsahuje více tuku, než krmivo pro koi kapry. Krmivo pro jesetery je vždy potápivé, neboť jeseteri se živí hlavně potravou ze dna.
Krmí se ve venkovním jezírku koi i přes zimu?
Koi v jezírku přes zimu nekrmíme.
Jak často se krmí přes hlavní sezónu?
V letních měsících můžeme krmit koi několikrát denně, ale krmíme pouze v takovém množství, které jsou koi schopny zkonzumovat do 5 minut.
Potřebují ryby ve vodě také vodní rostliny?
Je dobré mít v jezírku nějaké rostliny, aby měli ryby v jezírku skrýše a vytvořily v jezírku nějaký stín a soukromí.